ubrania w szafie

W związku z pandemią zaczęliśmy spędzać więcej czasu w domowym zaciszu. A co za tym idzie biurowe stylizacje na długo zawisły w szafie. Z drugiej strony doceniliśmy zalety wygodnych, domowych ubrań. Dresy czy leginsy świetnie sprawdzały się zarówno w czasie spaceru z psem, jak i na zdalnym spotkaniu z szefem.

Szafa na co dzień – modne ubrania po domu

Warto już na samym początku zaznaczyć, że nasze domowe stylizacje wcale nie muszą być nudne czy niechlujnie…

A zatem na jakie ubrania warto postawić, gdy chcemy czuć się naprawdę wygodnie? Na pewno warto zainwestować w dresy. W sklepach znajdziemy mnóstwo różnych modeli do wyboru. Zarówno luźniejszych, jak i bardziej dopasowanych do sylwetki. Dresy sprawdzą się w różnych sytuacjach. Możemy w nich ćwiczyć, bawić się z dzieckiem, ale i pracować zdalnie, niekoniecznie przy biurku.

Nie możemy zapominać o legginsach. Tego typu spodnie mogą nosić również panie o nieco pełniejszych kształtach. W ich przypadku dobrym wyborem będą modele z nieco wyższym stanem.

Legginsy możemy zestawiać z różnymi topami i bluzkami. Klasyczny zestaw to legginsy i bluza dresowa. W takiej stylizacji będzie nam na pewno bardzo wygodnie. Jeżeli chcemy zasłonić pośladki, to możemy zdecydować się na długie bluzy, które sięgają do połowy uda. Inna świetna opcja, to legginsy zestawione z kardiganem bądź dłuższym swetrem. Taki zestaw, to idealny wybór na jesień i zimę. Będziemy się w nim czuć komfortowo, jednocześnie będzie nam po prostu ciepło.

O czym warto pamiętać, gdy komponujemy nasze domowe stylizacje?

Pamiętajmy, że nawet w domu możemy wyglądać dobrze. Nasze ubrania powinny być dopasowane do sylwetki. Oczywiście nie oznacza to że mają być niewygodne i krępujące ruchy… Unikajmy raczej zbyt obszernych strojów, za dużych o kilka rozmiarów. Będziemy w nich wyglądać na zdecydowanie masywniejsze niż w rzeczywistości. A tego nie lubi chyba żadna kobieta…

Wyrzućmy z szafy ubrania, które są zniszczone czy za małe. Nawet w domowym zaciszu możemy prezentować się naprawdę dobrze. Jest to szczególnie istotne, gdy pracujemy zdalnie i współpracownicy oglądają nas przez kamerkę.

Dodatkowo nie każdy zdaje sobie sprawę, że nasz wygląd fizyczny ma ogromny wpływ na naszą psychikę i samopoczucie.  Zadbany wygląd zmotywuje nas do pracy zdalnej..

A nawet jeśli na co dzień nie pracujemy z domu, to nie oznacza że mamy zaniedbywać nasz wygląd po pracy…

A zatem na co zwrócić uwagę w czasie zakupów? Na pewno na jakość ubrań. Dzięki temu będą nam służyć przez dłuższy czas. Jeżeli jesteśmy aktywni fizycznie, to sprawdźmy, czy wybrane przez nas bluzy czy legginsy oddychają. Co to oznacza? Tego typu ubrania powinny dobrze odprowadzać nadmiar wilgoci. Wbrew pozorom oddychają nie tylko materiały naturalne, takie jak bawełna. Obecnie możemy znaleźć materiały syntetyczne, które są przyjazne dla naszej skóry…

Podsumowując, nasza domowa garderoba wcale nie musi być nudna czy po prostu brzydka. W sklepach znajdziemy mnóstwo wygodnych i jednocześnie kobiecych strojów.